801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Wyszukaj artykuł:
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt


Wszystko o Bibione!

  Bibione jest jednym z najpopulaniejszych kurortów na północnym wybrzeżu Adriatyku. Można spotkać tutaj szystko czego turysta może zapragnąć. Są tu  szerokie piaszczyste plaże, świetne restauracje, dziesiątki hoteli z basenami, liczne ścieżki rowerowe, a wieczorami główny miejski deptak tętni życiem.Nie brakuje tu rozrywek dla dzieci, które mogą spędzić czas w lunaparku.

Kiedy wyjeżdżamy w kierunku Włoch z takich krajów jak Polska, Czechy i Austria- Bibione będzie pierwszym kurortem który napotkamy po przekroczeniu granicy. W okolicy znajduje się zarówno spokojna część z domkami rodzinnymi i wolnostojącymi willami otoczonymi parkami – Lido del Sole i Pineda, jak i żywe turystyczne centrum z dyskoteką, restauracjami, barami i promenadą handlową części Bibione Spiaggia.  

Plaża w Bibione:

Długość tutejszej plaży przekracza 10 km, a szerokość miejscami przekracza 400 m. Plaża w całości jest piaszczysta z łagodnym zejściem do morza. Zdecydowana większość plaży to strefy płatne należące do prywatnych dzierżawców lub hoteli. Plaże bezpłatne znajdują się we wschodniej części miasta oraz pomiędzy główną częścią Bibione, a dzielnicą Bibione Pineda. Plaża w sezonie w całości strzeżona jest przez ratowników morskich. Jest tu niezbędna infrastruktura w postaci pryszniców, barów, restauracji, przebieralni i wypożyczalni sprzętów wodnych.Podczas pobytu w Bibione warto jeden dzień poświęcić na wycieczkę do Wenecji. Można także odwiedzić sąsiednie kurorty:

-Lignano Sabbiadoro – sąsiedni kurort o nowoczesnej zabudowie, z ciekawym architektonicznie molo i podobnymi jak w Bibione plażami;
-Caorle – miasto warte odwiedzenia przede wszystkim z uwagi na urokliwą starówkę pełną kolorowych domków i wąskich zaułków oraz wewnętrzny port rybacki;
-Eraclea Mare – spokojna miejscowość pośrodku sosnowego lasu z dużą ilością luźnych plaż;
-Grado – jeden z bardziej prestiżowych kurortów we Włoszech. Tutejsza starówka, place i ulice dopracowane są nawet w najdrobniejszym szczególe;
-Lido di Jesolo – kurort ze słynnym kilkukilometrowym deptakiem, który tętni życiem nawet nocą. W ostatnich latach w mieście powstają efektowne wieżowce.

Jeżeli pogoda nie jet dla nas zbyt łaskawa i Adriatyk w czasie naszego pobytu wydaje się być zbyt zimny, to warto odwiedzić tutejsze termy (Bibione Terme). Obiekt położony jest w centrum i oferuje kryte oraz odkryte baseny, jacuzzi, różnego rodzaju atrakcje wodne oraz strefę saun i łaźni.

Warto także zainteresować się Parco Naturale della Val Grande znajdującym się w północnej części miasta. Jest to laguna w której występują rzadko spotykane gatunki ryb. W tutejszym porcie rybackim można umówić się na wycieczkę łodzią po lagunie. W tle – za wodami laguny – rozpościera się panorama Alp.

Wakacje w Bibione od 214 zł/osobę: https://www.traveliada.pl/wczasy/riwiera-adriatycka/kurort,Bibione/
 
Opublikowane na stronach www.hoteliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.