801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Wyszukaj artykuł:
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt


Najciekawsze miejsca do zwiedzania w Oslo


Norwegia to kraj, do którego rzadko wyjeżdzamy, polecamy Państwo wyjazd na weekend do Oslo, na dwa lub trzy dni i zwiedzić to piękną stolicę Norwegii. Przelot i hotel możemy zarezerwować, proponujemy wydrukować ten artykuł, kupić mapę i ropozcząć zwiedzanie. Zapraszamy do kontaktu 801 000 701 po oferty do Oslo.

Zobacz Oslo. Co warto zwiedzić w Oslo?


Najważniejsze i najciekawsze atrakcje Oslo to skocznia narciarska Holmenkollen, duży Park z Rzeźbami Vigelanda, nowy Gmach Opery oraz Muzeum Łodzi Wikingów. 

W Polsce niewątpliwie najbardziej znana jest skocznia Holmenkollen, na której nasz Orzeł z Wisły wielkrotnie skakał. Skocznia narciarska Holmenkollen to stara skocznia norweska, która została odbudowana i otwarta na nowo w marcu 2010 roku, obok niej otworzono Muzeum Narciarstwa z punktem widokowym z panoramą na miasto. Od kwietnia do października jest otwarty TusenFryd, to największy park rozrywki w Norwegii. Park oferuje ponad 30 atrakcji, w tym kilka kolejek górskich, kolejki dla dzieci oraz park wodny, położony jest zaledwie 20 minut na południe od Oslo.

Będąc w Oslo nie można zobaczyć ogromego Parku położonego na 80-hektarowym obszarze, w którym można  znaleźć, aż 212 rzeźb Vigelanda. Park Gustava Vigelanda to najsłynniejszy park w Norwegii. Park położony jest w zachodniej części Oslo, otwarty jest przez cały rok i odwiedza go rocznie ponad milion mieszkańców i turystów. W centrum miasta znajduje się 13-wieczna forteca Akershus, która pokazuje historię średniowiecznego Oslo, wielu mieszkańców Oslo tutaj wypoczywa, ponieważ forteca położona jest nad portem i rozprzesteniają się tutaj piękne widoki. Narodowa Galeria Sztuki to największa kolekcja obrazów, rysunków i rzeźb w Norwegii, największe atrakcje to Krzyk i Madonna Edvarda Muncha Większość prezentowanych arcydzieł powstała przed rokiem 1950. Norweska Opera i Balet to światowej klasy miesce, gdzie odbywają się przedstawienia operowe i baletowe. Budowla ta najbardziej popularny obiekt w Oslo, który łamie tradycyjne zasady architektury, zbudowany z marmuru i szkła. Operę można również zwiedzać i wejść na jej dach i podziwiać widoki miasta.

Oslo kojarzy się z Wikingami, dlatego będąc w Oslo nie można nie wejść do Muzeum Łodzi Wikingów. Na półwyspie Bygdøy w Muzeum Łodzi Wikingów można zponavzyć najlepiej zachowane łodzie Wikingów z 9 wieku oraz narzędzia, powozy konne, sanie i drewniane rzeźby należące do Wikingów. Jak jesteśmy w temacie Muzeum warto udać się do Muzeum Fram, które mieści się w najsłynniejszym statku polarnym zwanym Fram. Można wejść na pokład statku i zobaczyć, jak norwegowie udający się ponad 100 lat temu na ekspedycje w głąb kraju, dzie naprawdę zimą jest zimo mieszkali na statku i sobie radzili. Jeżeli podróżujecie z dziećmi warto udać się do Norweskiego Muzeum Nauki, Techniki i Medycyny, tutaj dzieci zawsze mają atrakcję, ponieważ są przygotowane dla nich atrakcje, gry i zabawy edukacyjne. To muzem ma ponad 20 wystaw stałych i czasowych. Słynne Muzeum Przyrodnicze z Ogrodem Botanicznym z kolekcją 7 500 gatunków roślin z całego świata. Muzeum Przyrodnicze to zielony kompleks, położony we wschodniej części Oslo obejmujący Ogród Botaniczny, Muzeum Zoologiczne i Muzeum Mineralogiczno-Geologiczne.

 

 
Opublikowane na stronach www.hoteliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.